Pierwsza akcja Szkolnego Koła Caritas zakończyła się sukcesem! Przekazaliśmy ponad 100 par okularów, które trafią do Afryki. Dziękujemy!!!

IMG 20191001 201740

Kolejna akcja zakończona sukcesem!!! Szkolne Koło Caritas dziękuję Wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do zbiórki na rzecz chorej na nowotwór p.Magdaleny Groenke. Wspólnie zebraliśmy 773.16 zł.

received 387667602161516

W październiku uczniowie naszego Liceum wzięli udział w Konkursie plastycznym pod hasłem: "Św. Jan Paweł II - Wstańcie, chodźmy" zorganizowanym przez PZPO-W w Wejherowie. Gratulujemy Patrycji Stańczyk z kl.2d - I MIEJSCE oraz Jakubowi Mazurek z kl.1CG - II MIEJSCE.

W październiku Szkolne Koło Caritas włączyło się w akcję POLA NADZIEI na POMORZU. Wspólnie z Parafialnym Zespołem Caritas oraz SKC z PZS nr 3 w parafii pw. Trójcy Świętej w Wejherowie posadziliśmy cebulki żonkili oraz wbiliśmy symboliczną tabliczkę. Potem odbyło się spotkanie intergacyjne przy smacznej pizzy.
25 października wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w szkoleniu I stopnia. Warsztaty przeprowadził ks. Piotr Brzozowski z Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
W sobotę 26 października, wolontariuszki Szkolnego Koła Caritas wzięły udział w akcji: "Nie pozwól pamięci zarastać trawą". Sprzątanie cmentarza przy ul.3 Maja. Tego dnia dołączyła do grupa młodych harcerzy.