W piątek 8 listopada oraz we wtorek 12 listopada 2019 r. świętowaliśmy w Sobieskim 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie piątkowej uroczystości uczniowie klas I mieli możliwość wysłuchania wykładu Pani Profesor Jadwigi Jędrej na temat stulecia niepodległości i osiągnięć Polski w tym okresie. Odśpiewany też został Hymn Narodowy.

 700x450 crop 90 img 0258

Od rana uczniowie mogli też oglądać zdjęcia wykonane przez uczniów naszej szkoły specjalnie na niepodległościową wystawę "Polska jest piękna" (można je obejrzeć tu:

https://docs.google.com/presentation/d/1QbwbWaouLnLsS1UA23S7eWLbZHSebnG5Pxg5_8pT_l4/edit?usp=sharing)

Podczas wtorkowej uroczystości uczniowie wszystkich klas wzięli udział w rozrywkowej części naszego świętowania: obejrzeli koncert prezentujący polską muzykę patriotyczną oraz filmy nakręcone przez uczniów naszej szkoły, które przybliżają najważniejsze postaci, które przyczyniły się do odbudowy Polski po 1918 roku.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych uroczystości!