Niedawno pisaliśmy o literackich sukcesach naszych uczniów. Dziś informujemy o tym, co wydarzyło się dnia 18 X 2019 r. w Bielsku – Białej.
Otóż odbył się tam Finał XXXVII Wojewódzkiego i XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA, w którym laureatkami były dwie nasze uczennice: Oliwia Lejman z klasy IIb (cykl opowiadań pt.,, Miłość") oraz Bogumiła Merc z klasy III G (opowiadanie ,,Czekam").

ARG4589.jpg LIPA

 W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 509 uczestników z całej Polski, którzy ogółem nadesłali 1206 utworów wierszowanych, prozatorskich i dramatycznych. Ze szkół średnich wpłynęły 332 prace. Z nadesłanych utworów, jury po przewodnictwem Tomasza Jastruna, wyłoniło laureatów, których teksty zamieszczono w katalogu przeglądu. Twórczość laureatów, jak stwierdziło jury, wyróżniała się „świeżością odbioru rzeczywistości, obiecującym warsztatem literackim, a nawet stworzeniem własnej wizji świata”.
Na zwycięzców czekały nie tylko nagrody rzeczowe, ale i koncert Czesława Mozila, warsztaty literackie z jurorami oraz udział w panelu dyskusyjnym pt. „Czym jest dzisiaj literatura dla młodych ludzi?” prowadzonym przez dawnych lipowiczów.
Gratulujemy laureatkom i ich opiekunom (pani Edycie Łysakowskiej - Sobiczewskiej i pani Beacie Płotce) oraz życzymy zwyciężczyniom dalszych sukcesów na niwie literackiej,
a pozostałych literatów naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału
w przyszłorocznym konkursie. (K.M.)