Wejherowski Konkurs Literacki „Powiew Weny” został rozstrzygnięty. 15 listopada 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej miała miejsce uroczystość wręczenia nagród. Od wielu lat wśród uczestników tego konkursu jest silna grupa uczniów I Liceum Króla Jana III Sobieskiego. Prace zarówno w kategorii poezja, jak i proza miały odwoływać się do słów Lwa Tołstoja „Czas to szansa dla wolności”. Oceniało je szacowne jury, któremu przewodniczył współczesny prozaik Daniel Odija. W nagrodzonych pracach komisja dostrzegła wrażliwość i talent ich autorów oraz niebanalną umiejętność kreowania rzeczywistości literackiej. 

5dcd9e49d9739 o

Nasze uczennice zdobyły wszystkie nagrody w kategorii młodzieżowej do lat 19:
I nagroda - Oliwia Lejman
II nagroda – Martyna Rutkowska
III nagroda – Wiktoria Konkel
W kategorii dorosłych pani profesor Barbara Malawska zdobyła II miejsce za utwory poetyckie. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

http://www.wejherowo.pl/artykuly/wejherowski-konkurs-literacki-powiew-weny-juz-rozstrzygniety-a6901.html

 

5dcd9e4692562 o