Co w „Luckach” piszczy? Ci którzy chcą grać na scenie, muszą ćwiczyć swe umiejętności. Wiedzą o tym tegoroczni uczestnicy warsztatów teatralnych, jakie odbyły się w ramach  XVII Sopockich Spotkań Teatralnych. 

nowy1

„Warto było” - stwierdzili członkowie Teatru „Prawie Lucki”, którzy 7-8 grudnia wzięli udział w warsztatach teatralnych zorganizowanych (jak zawsze perfekcyjnie) przez p.Krystynę Cyberską. Już XVII raz odwiedziliśmy Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie, by zdobyć nowe umiejętności aktorskie. Wśród prowadzących sami eksperci: Małgorzata Oracz (aktorka Teatru „Wybrzeże”), Marta Zawadzka (tancerka, choreograf, teoretyk tańca), Małgorzata Oracz (aktorka Teatru „Wybrzeże”), Marzena Wojciechowska-Orszulak (trenerka dramy, teatroterapeutka), Grzegorz Szlanga (reżyser, aktor, bajkopisarz) oraz Jan Orszulak (młody reżyser, założyciel studenckiego teatru, obecnie student WSW, laureat tegorocznego OPMFT „Luterek”). Wielogodzinne warsztaty prowadzone z pasją
i zaangażowaniem dotyczyły roli aktora na scenie, jego emocjonalności; intencji i prawdy na scenie, ekspresji twórczej oraz tańca. Wszystkie zajęcia warte były poświęcenia wolnego czasu na twórcze uniesienia. Bawiliśmy się i zdobywaliśmy cenną wiedzę. Powrócimy do Sopotu w przyszłym roku.

20191207 125049

20191207 125152