Nadzieja bywa , jeśli ktoś wierzy- twierdzi Czesław Miłosz. Nadzieję mieliśmy, wyjeżdżając na Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny „Miłosz w oczach młodych Pomorzan” , który odbył się w Sopocie 5 grudnia br.

LUTEREK 2019 21

Wprawdzie początek wyjazdu był trudny (upadek ciała pedagogicznego, oderwany guzik Oliwii oraz opóźniona skm-ka), ale potem poszło jak
z płatka. W I LO z oddziałami Mistrzostwa Sportowego spotkaliśmy recytatorów z Trójmiasta, Rumi, Kartuz i Władysławowa, którzy przygotowali różne interpretacje wierszy naszego Noblisty. Naprzeciwko nich jury składające się z aktorów, poetów i nauczycieli.
To właśnie Jury postanowiło przyznać nagrody także naszym „Prawie Luckim” dziewczynom. II nagrodę otrzymała Oliwia Plichta (kl.IaG) recytująca (trochę w stylu Haliny Winiarskiej- niekwestionowanej królowej trójmiejskich aktorów) fragment wiersza „Walc” oraz aktualny w każdym czasie historycznym tekst „Do polityka”. Natomiast Sofia Gawrylak (kl.Ic) przedstawiła z wrodzoną lekkością stylu fragmenty „Traktatu moralnego” oraz wiersz „Poeta” i otrzymała (na razie! Kto zna talent Sofii, wie, że będzie zdobywać szczyty) wyróżnienie. Gratulujemy nagrodzonym i niecierpliwie będziemy oczekiwać laureatów konkursu literackiego i plastycznego.

LUTEREK 2019 29