W dniu 12 grudnia 2019 odbył się w naszej szkole mecz matematyczny. Jest to forma zawodów matematycznych angażująca drużyny z różnych szkół ponadpodstawowych.

 

image004

Ponieważ mecze polegają na prezentacji pełnych rozumowań matematycznych, są żywą i pełną emocji lekcją matematyki dla wszystkich obserwatorów,  służą wszystkim zaangażowanym w nie osobom, nie tylko zawodnikom, którzy muszą się do niego przygotować. Podczas rozgrywek uczestnicy rozwiązują zadania i analizują rozwiązania przeciwników, angażują emocje, a zwycięstwo zależy nie tylko od wiedzy matematycznej, ale w znacznej mierze także od przyjętej strategii rozgrywki.

Nasz mecz rozegraliśmy z Liceum Katolickim z Gdyni, walczyliśmy bardzo dzielnie.....(14:34). Niestety wygrany może być tylko jeden, nam to się nie udało. Walka była na bardzo wysokim poziomie! Zawodnikom gratuluję ogromnej wiedzy.

Joanna Lekner