To było wspaniałe przeżycie! W czwartek (12.12.2019r) w Wejherowskim Centrum Kultury odbyły się warsztaty teatralne, w których uczestniczyła klasa humanistów z kl. Ia G. Zajęcia prowadzone pod okiem założyciela Teatru Brama, a jednocześnie reżysera spektakli - Daniela Jacewicza- miały nie tylko wzbogacić naszą wiedzę o współczesnym teatrze, ale i wyposażyć nas w konkretne umiejętności.

1

Rozgrzewka w rytmie tańca wprowadziła wszystkich uczestników w beztroski nastrój i pozwoliła oswoić się ze sobą w tej nie szkolnej sytuacji. Podczas spotkania rozwijaliśmy naszą pewność siebie, pracowaliśmy również nad skupianiem uwagi oraz rytmiką. Nie obyło się bez śmiechu oraz kilku wpadek, jednak już pod koniec zajęć byliśmy w stanie ufnie przebiec wzdłuż sali z zamkniętymi oczami, wierząc, iż instruktor zatrzyma nas i nie zderzymy się ze ścianą. Po trzech godzinach nauki i zabawy nadszedł czas na podsumowanie naszych osiągnięć, czyli co zyskaliśmy? Na pewno poprawiliśmy naszą kondycję psychiczną, wzrósł poziom odwagi, zintegrowaliśmy się, bliżej się poznaliśmy i … nauczyliśmy się patrzeć rozmówcy w oczy. Ćwicząc różne umiejętności, przy okazji poznawaliśmy istotę teatru alternatywnego, bazującego przede wszystkim na emocjach widzów. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli przeżyć takie zajęcia pełne emocji. 
Natalia Szotrowska

nowy1

20191212 120556