W niedzielę, 12 stycznia 2020 r. w auli naszego liceum odbył się koncert zatytułowany „Ku Dobru”, który połączyliśmy z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy za liczną obecność i zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z koncertu.

 

 

83316982 2578119572409164 1501115976467349504 o

"Wiatr w żagle”- nawoływał kapitan WOŚP- Jerzy Owsiak. Nie można było nie wsiąść na ten statek! Ruszamy wielką łodzią w kierunku Dobra.
Poddaliśmy się atmosferze wielkiego entuzjazmu towarzyszącego finałowi 28.WOŚP.
Nie mogliśmy pozostać obojętni na tak szczytny cel, jakim była zbiórka pieniędzy na aparaturę medyczną dla dzieci. Tak jak nie pozostaliśmy obojętni na tragiczną śmierć prezydenta Gdańska w 2019 r. Wtedy to po raz pierwszy zorganizowaliśmy koncert „Ku dobru”, aby uzmysłowić innym, jak wielką moc ma słowo, szczególnie to, które rodzi zło. Wystarczyło hasło ”Cała naprzód” rzucone przez p.prof. Edytę Łysakowską-Sobiczewską i już ruszamy do działania. Wierzymy, że „ludzi dobrej woli jest więcej”. Wykonawców jest wielu, każdy z nich ma swoje ulubione utwory, które są warte zaprezentowania w nowej aranżacji. Niektórzy z nas zaśpiewają piosenki autorskie. Apel do uczniów i rodziców daje właściwy efekt: otrzymujemy dary (obrazy, ciekawe fotografie, plakaty, szkice, ozdobne misy, szmaciane lalki, itp.), które później „zlicytują” nasi koledzy: Damian Gulcz i Kamil Miarowski. Ich pełne humoru teksty i różne sposoby nakłaniania dają wspaniały efekt.
A na scenie cała plejada śpiewających, grających, czytających teksty Olgi Tokarczuk (nie mogło Jej zabraknąć wśród nas). Ogółem 25 osób występujących: Maciej Bartecki, Anna Ebertowska, Zuzanna Gulczyńska, Gracjana Głazik, Adrianna Klinkosz, Igor Matyk, Martyna Ngyen Minh, Zuzanna Noga, Oliwia Plichta, Julia Potrykus, Julia Rutkowska, Natalia Szotrowska, Ewa Westphal, Kuba Woliński; zespół SOG w składzie: Ignacy Styba-Holajn, Kamil Miarowski, Jan Missima, Mikołaj Mazurkiewicz, Tymoteusz Żywicki, gościnnie Wiktor Borysionek, absolwenci (Roksana Jocz, Maja Stefaniszyn, Marcin Kuś, Agata Wicka), gościnnie - Marta Płotka (świetnie przygotowana przez mamę- p. prof. Beatę Płotkę) oraz p. prof. Barbara Malawska.
Po prawie trzygodzinnym koncercie czujemy satysfakcję. Udało się. Goście dopisali, wielu z nich dotrwało do końca, wolontariuszki WOŚP też zadowolone. Podziękowania dyrektor Katarzyny Bojke jak zawsze ciepłe i wzruszające. Każdy czuje się doceniony i przekonany o udziale w ważnej sprawie. W przyszłym roku też będziemy płynąć ku dobru, gdyż ta podróż nigdy się nie skończy.
PS. Już wiemy, że do puszek WOŚP przekazaliśmy 2612 zł. Dziękujemy. Jesteście wielcy!