W poniedziałek 27 stycznia uczniowie kl. 1bG uczestniczyli w konferencji naukowej w ramach Młodzieżowych Spotkań z Medycyną w Atheneum Gedanense Novum  (Gdański Uniwersytet Medyczny). W programie znalazły się wykłady naukowe na następujące tematy: 

-„Czy e-papierosy to mniejsze zło niż tradycyjne wyroby tytoniowe?” -dr hab. n. med. Łukasz Balwicki -Zakład Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej GUMed

-„Zjawiska traumatyczne" -Weronika Brandt, Natalia Rogalska -uczennice kl. 3  VII LO w Gdańsku

-Wrodzone wady genetyczne w sztuce i przesądach” -prof. dr hab. med. Janusz Limon -Katedra i Zakład Biologii i Genetyki GUMed 

 

zdj006

 

Spotkanie naukowe zostało poprzedzone zwiedzaniem muzeum medycyny. Można było zobaczyć ciekawe eksponaty jak np. dawny fotel dentystyczny, stare stetoskopy, czy stół do prosektorium. Po wykładach była możliwość dyskusji na dany temat.

 

Spotkanie ze światem nauki było doskonałą okazją, aby poszerzyć wiadomości z zakresu biologii i chemii.