Miliony publikacji dostępne w Bibliotece I Liceum Ogólnokształcącego im Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie!

logo 002

Miło nam poinformować, że od dnia 07.02.2020 r. Czytelnicy uzyskają dostęp do platformy Academica.
Academica to obecnie ponad 3 miliony publikacji – w tym najnowsze podręczniki, monografie, czasopisma specjalistyczne, a także lektury na olimpiady przedmiotowe.
Przeglądać katalog i wyświetlać zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach, można z dowolnego komputera z dostępem do Internetu na stronie academica.edu.pl.
Publikacje, które wciąż są chronione prawem autorskim można przeglądać w bibliotece szkolnej w godzinach 6.00 – 21.00 na przeznaczonym do tego celu komputerze.
Jeśli nie znajdą Państwo w Academice poszukiwanej publikacji, to warto zgłosić ten brak bibliotekarzowi. Dzięki współpracy z Biblioteką Narodową każda współczesna publikacja książkowa (od XIX wieku) może zostać w ciągu kilku dni zeskanowana i udostępniona.
Więcej informacji można znaleźć w podręczniku czytelnika Academiki
Zapraszamy serdecznie!