I póki kropla jest w Bałtyku,
polskim morzem będziesz Ty,
bo o Twe wody szmaragdowe
płynęła krew i nasze łzy. („Hymn do Bałtyku”)

Dnia 10 lutego 2020 roku w naszej szkole uroczyście świętowano setną rocznicę zaślubin Polski z morzem. Włączyliśmy się naszymi działaniami w cały szereg uroczystości odbywających się na Pomorzu.

84706587 2599515146936273 4884603740952199168 n

W ramach udziału w obchodach organizowanych przez Prezydenta Miasta Wejherowa członkowie teatru „Prawie Lucki” wraz z przyjaciółmi uczestniczyliw widowiskowej rekonstrukcji powitania wojsk generała Józefa Hallera na wejherowskim rynku przez Antoniego Abrahama.

A w murach Sobieskiego usłyszeliśmy najpiękniejsze pieśni okresu międzywojennego, między innymi „Hymn do Bałtyku”, napisany przez Stanisława Rybkę-Mariusa do muzyki Feliksa Nowowiejskiego. Zaprezentowane zostały historyczne zdjęcia przedstawiające żołnierzy Błękitnej Armii, czyli hallerczyków w Pucku oraz wjeżdżających do Wejherowa w 1920 roku. Kolportowany był okazjonalny biuletyn, a na tablicy ogłoszeń umieszczono treści dotyczące tego wydarzenia.
O oprawę dnia zatroszczyli się wraz z aktorami szkolnego teatru uczniowie klas II a i I g pod opieką profesorów: Edyty Łysakowskiej-Sobiczewskiej, Beaty Płotki i Marcina Graczyka.