W dniu 22.02.2020r. odbyły się w naszym liceum kolejne warsztaty komputerowe dla nauczycieli w ramach programu eTwinning. Szkolenie poprowadził pan Łukasz Kamiński, trener i ambasador programu eTwinning. 

image001

Pierwszy warsztat, pt. "Dołącz do eTwinning", pozwolił nauczycielom jeszcze niezarejestrowanym na dołączenie do programu eTwinning, poznanie zasad jego funkcjonowania, korzyści i możliwości, jakie stwarza w pracy z młodzieżą. Drugi warsztat pt. "Narzędzia informatyczne z eTwinning"– przeznaczony był dla nauczycieli już zarejestrowanych w programie.

Celem szkolenia było podniesienie jakości realizowanych projektów eTwinning oraz wspomaganie działań Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie wzrostu umiejętności informatycznych i innych kompetencji kluczowych. Trener przedstawił uczestnikom własne projekty, opowiedział o tym, jak je realizował oraz przeszkolił nauczycieli w zakresie stosowania nowych aplikacji w nauczaniu różnych przedmiotów.

Kadra z pełnym zaangażowaniem wykonała szereg zadań komputerowych w różnych aplikacjach i programach, co z pewnością przełoży się na dalszy wzrost atrakcyjności zajęć lekcyjnych i motywacji uczniów.