W dniach od 17 do 21 lutego gościliśmy w naszej szkole Pei-Chen (Eric) Shih- studenta kierunku Industrial Engineering na uniwersytecie w Tung-Hai, na Tajwanie. W roku szkolnym 2016/2017 Eric był naszym uczniem, w ramach długoterminowej wymiany międzynarodowej organizacji Rotary International. 

image003

W tym roku, korzystając z okazji, jaką był pobyt Erica na Słowacji ze studencką organizacją AIESEC, postanowił on odwiedzić nas i swoich ówczesnych nauczycieli. W czasie tych kilku dni udało mu się przeprowadzić kilka spotkań z młodzieżą, na których mówił o swoim kraju i przedstawiał zwyczaje Tajwańczyków. Mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej o dniu codziennym uczniów na Tajwanie i skonfrontować to z naszą, tak odmienną rzeczywistością. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się z nim spotkać i wymienić swoje doświadczenia.