Kolejna dobra wiadomość - Oghenetega Oyeye, uczennica klasy drugiej o profilu medycznym została finalistką  Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. By uzyskać ten zaszczytny tytuł, musiała zdobyć odpowiednią ilość punktów w etapie szkolnym i okręgowym zawodów i otrzymać kwalifikację do etapu centralnego.

Oghenetega wykazała się w nich umiejętnościami z zakresu rozszerzonego z języka polskiego , wiedzą z dziedziny językoznawstwa i historii literatury oraz sprawnością w tworzeniu prac badawczych. Warto podkreślić, że udało się jej połączyć pasje przyrodnicze

z literackimi, swoją rozprawkę bowiem poświęciła lasom- przedstawiła obraz środowiska leśnego w polszczyźnie i nie tylko, i jak przystało na świadomego czytelnika naszych czasów, zajęła się zagadnieniami z dziedziny ekologii.

Uzyskując tytuł finalisty, nasza uczennica wywalczyła zwolnienie z egzaminu maturalnego z języka polskiego oraz możliwość przyjęcia na wybrane kierunki studiów. GRATULUJEMY uczennicy oraz jej polonistce - pani Beacie Płotce!

 zdjęcie Otega