Niedawno zakończył się XI Festiwal Literatury i Teatru BETWEEN. POMIĘDZY. W tym roku jego zwolennicy mogli obejrzeć online m.in. spektakle, filmy, reportaże. Nasze artystyczne dusze uległy urokowi obrazów i zdjęć zamieszczonych w Galerii oraz czytaniu prozy Stasiuka i wierszy przez aktorów Teatru BOTO.

2640552

Muzyka towarzysząca prezentacji tworzyła szczególny nastrój i sprowokowała nas do podjęcia próby czytania poezji w czasie kwarantanny. W taki oto sposób włączyliśmy się w tegoroczną edycję Kosmopolis, zachęcająca do podzielenia się pomysłami zainspirowanymi wydarzeniami festiwalowymi oraz do Wspierania lokalnej kultury.

Zabraliśmy się do szukania wierszy naszych lokalnych poetów, raczej poetek (wszak więcej w naszym teatrze „Prawie Lucki” pierwiastka żeńskiego!), ale sięgnęliśmy także po (jakże adekwatny do sytuacji) tekst „Zaraza” Kazika Staszewskiego oraz po wiersz Krzysztofa Buszmana (ze względu na optymistyczny wydźwięk jego wierszy). Muzykę stworzyli nasi uczniowie. Nagrania opracowywał każdy sam w domowym zaciszu. Do projektu dołączyli także uczniowie prof. Barbary Malawskiej. Humaniści z kl.1aG omawiali temat sposobów wyrażania emocji na podstawie fotografii K. Trapp oraz tworzyli filmy o współczesnym świecie, fotografowali rzeczywistość i pisali opowiadania. Wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością, wrażliwością i umiejętnością wnikliwej oceny świata czasów zarazy oraz budowania niezwykłego nastroju. 

To był twórczy czas i za to chcielibyśmy podziękować przede wszystkim p. dr hab. Małgorzacie Jarmułowicz (prof. UG), która zaprosiła nas do udziału w festiwalu. Warto było poświęcić czas na spotkanie ze Sztuką i poszukać siebie na mapie Kosmopolis.
Edyta Łysakowska-Sobiczewska