„Lubię to!” Pod takim hasłem przebiegała tegoroczna (on-linowa) edycja Narodowego Czytania „Balladyny” J.Słowackiego.

Owo wspólne czytanie polskiej klasyki zapoczątkowane przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego, a kontynuowane przez obecnego Prezydenta RP, zawsze miało w naszym liceum piękną oprawę i atmosferę sprzyjającą bardziej atrakcyjnemu poznawaniu lektur szkolnych. Teatr „Prawie Lucki” co roku zapraszał przedstawicieli władz samorządowych, aktorów zawodowych i amatorów, uczniów i absolwentów szkoły oraz rodziców.
Niestety, w tym roku (z powodu pandemii) przenieśliśmy się w „krainę ułudy (Internet) / kędy zapał tworzy cudy”. Zapał tworzenia nie opuścił naszych aktorów nawet po tak długim okresie rozstania, dlatego chętnie włączyli się w prezentowanie wybranych scen dramatu J.Słowackiego w różnych formach. Powstało: mini słuchowisko, które nagrała Natalia Szotrowska, Julia Marczyńska z bratem Frankiem, etiuda filmowa nakręcona przez Anię Rompcę, Adriannę Klinkosz i Macieja Barteckiego, a także scenka dramatyczna  w wykonaniu Jakuba Mielewczyka i jego siostry Dominiki. Wszystko działo się w plenerze! Niebanalną rozmowę Grabca z Goplaną ( w tej roli wystąpiła Wedlowska czekolada) zaprezentował Jakub Szumilas. Prawie Beckettowką wersję monologu Balladyny przedstawiła Agata Wicka. Swego udziału w NC nie odmówił także kpt. Marek Wenta – aktor zespołu teatralnego prof. Adama Luterka. Dzięki ich inwencji w ciągu ilu dni powstały różne wersje odczytań znanego dramatu.
Mamy nadzieję, że przyszłoroczne czytanie „Moralności pani Dulskiej” odbędzie się tradycyjnie w naszej auli , „na żywo”.                                                                      (E.Ł-S)