W roku szkolnym 2019/20 kontynuowaliśmy projekt przygotowujący uczniów do egzaminów językowych dla uzyskania certyfikatów Cambridge English w czerwcu i lipcu 2020 r. Wszystkim uczniom zainteresowanym poszerzeniem wiedzy z przedmiotu oraz egzaminami językowymi zaproponowano dodatkowe zajęcia przy wykorzystaniu materiałów i technik egzaminacyjnych. 

72558765 603a 4ecc a2e9 6aa142a27b50

Podczas nauczania zdalnego wykorzystywana była platforma Google Classroom, gdzie uczniowie pracowali samodzielnie z materiałem i otrzymywali informacje zwrotne od nauczyciela o swoich postępach.

Ostatecznie 29 uczniów naszej szkoły z klas II i III zdobyło certyfikaty B2 First (FCE) i C1 Advanced (CAE). Niektórzy mogą się pochwalić oceną A i prawie 100% wynikami. Rozdanie certyfikatów w kameralnym gronie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa odbyło się 17 września 2020 r. Serdeczne gratulacje dla ambitnych uczniów oraz pani profesor Barbary Kaczykowskiej, która od 9 lat koordynuje projekt w naszym liceum.