„Trwaj chwilo, trwaj, jesteś taka piękna” chciałoby się zaśpiewać te słowa razem z E. Adamiak, gdy jest się uczestnikiem uroczystości wręczenia tytułu Honorowych Obywateli Gdańska Halinie Winiarskiej-Kiszkis i Jerzemu Kiszkisowi. Ten historyczny moment miał miejsce w Dworze Artusa w słoneczne wrześniowe popołudnie br.

z26300066VHalina Winiarska Kiszkis i Jerzy Kiszkis

Zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać wielu słów o ich niepowtarzalnych kreacji aktorskich (przede wszystkim w Teatrze „Wybrzeże”), walce o wolność, czytaniu wierszy w stanie wojennym, o internowania i godnej podziwu wyprostowanej postawie „wśród tych, co na kolanach” dawniej i dziś.
Państwo Kiszkisowie są nam szczególnie bliscy ze względu na udział w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia”, Wiosennych Spotkaniach z Teatrem, a także w promocji „Drogi krzyżowej. Z Chrystusem na Kalwarii Wejherowskiej” ks. Przemysława Lewińskiego. Pan Jerzy Kiszkis wystąpił również w roli jurora OPMFT „Luterek”.
Niech więc nikogo nie dziwi fakt, że z radością przyjęliśmy zaproszenie na uroczystość wręczenia przez Prezydent Gdańska A. Dulkiewicz aktów nadania zaszczytnych tytułów tak zasłużonym dla kultury aktorom. Wysłaliśmy również do Nich list gratulacyjny. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać.

list gratulacyjny kiszkisowie

Życząc nagrodzonym wielu pięknych chwil i spotkań ze Sztuką, wierzymy, że jeszcze nie raz będziemy mogli słuchać pięknej recytacji wierszy w Ich wykonaniu.