Dnia 18 września 2008 roku, zgodnie z kilkuletnią tradycją "Sobieskiego" odbyły się otrzęsiny klas pierwszych.
 
01 5
 
 

Pierwszaki musieli się nieźle napracować, aby zasłużyć na miano ucznia naszego liceum. By łatwiej było rozpoznać poszczególne klasy, każdy z jej członków musiał założyć strój w przypisanym kolorze. Pierwszoklasiści wykonywali różne zadania m.in. jak na koty przystało - turlanie kłębków wełny, ćwiczenia fizyczne, przejście przez "tunel ku wiedzy", odpowiadali również na pytania związane z historią szkoły, patronem, wychowawcą i uczniami klasy. Nagrodą za poprawną odpowiedź było wypicie tajemniczej mikstury, w której skład wchodził zestaw przypraw meksykańsko-portugalskich.

W końcowej części zabawy zorganizowano konkursy na symboliczno-abstrakcyjny portret wychowawcy klasy oraz na najdłuższy koci ogon wykonany z wierzchnich ubrań. Za każdą konkurencję "Rzeri" przyznawało punkty, po ich zliczeniu okazało się, że zwyciężyła klasa Id.

Otrzęsiny zakończyły się symbolicznym "obcięciem uszu" przez koleżanki i kolegów z klas III.

Wspominała Justyna Lezner
uczennica klasy d