Dnia 10 listopada 2020r. obchodziliśmy w inny niż zwykle, ale nie mniej uroczysty sposób Narodowe Święto Niepodległości. Sytuacja pandemii uniemożliwiała osobiste spotkanie, jednak za pomocą platformy edukacyjnej mogliśmy je odbyć w zdalnej formie. Tego dnia nasze awatary wykorzystywane w pracy zdalnej zabłysły bielą i czerwienią.

Mieliśmy również możliwość zapoznania się z biuletynem okazjonalnym, który przygotowali uczniowie klas maturalnych, Eliza Kunath i Jakub Woliński.
Dzień rozpoczęliśmy obejrzeniem dwóch filmików związanych z uroczystością. Pierwszy, przygotowany przez Izabelę Toporek, zawierał garść wspomnień z okresu odzyskania niepodległości, do których dołączono muzyczny upominek- piosenkę w wykonaniu Zuzanny Gulczyńskiej . Na drugi film złożyły się prace uczniowskie, które wpłynęły na ogłoszony konkurs - projekt muralu. W tle usłyszeliśmy piosenkę „Wolność” w wykonaniu Zuzanny Nogi . Za montaż odpowiedzialny był Norbert Rompczyk.

O godzinie 11.11 mieliśmy możliwość uroczyście odśpiewać Hymn Narodowy, a później reprezentanci klas przystąpili do testu historycznego, rywalizując o tytuł najlepszego historyka Dnia Święta Niepodległości.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała nauczycielka języka polskiego Beata Płotka, którą wspierali nauczyciele historii, Ewa Brzoskowska i muzyki, Tomasz Lesner.
Za zaangażowanie w upamiętnienie 102. rocznicy wszystkim dziękujemy i życzymy, byśmy zniewoleni inną formą niewoli, jaką jest pandemia, mogli się cieszyć już wkrótce, jak nasi pradziadowie, prawdziwą wolnością.