12.10.2015 r. w I LO w Wejherowie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Jest to wyjątkowa dla nas uroczystość, gdyż aż 3 nauczycieli zostało wyróżnionych przez Kuratorium Oświaty i Ministra Edukacji Narodowej. Pani Mariola Cierocka i p. Marzena Skrzynecka odznaczone zostały Medalem Komisji Edukacji Narodowej, natomiast p. Katarzyna Bojke otrzymała Nagrodę Kuratora. Nasze starostwo również doceniło zasługi jednej nauczycielki , przyznając Nagrodę Starosty p. Barbarze Kaczykowskiej.

11 1

Liceum "Sobieskiego" jest wyjątkową szkołą, z wyjątkową historią. Istnieje już od 1857 r. a więc powstało w czasach, gdy nie było jeszcze miasta Gdyni. Mamy to szczęście, że tę szkołę - początkowo gimnazjum, przekształcone przed wojną w liceum, kończyły najwybitniejsze umysły naszego regionu np. Paweł Nipkow wynalazca tarczy Nipkowa, która zapoczątkowała historię telewizji, czy Gerard Labuda, wieloletni rektor Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu, wybitny historyk i miłośnik kultury kaszubskiej. Ta postać będzie eksponowana od stycznia 2016 roku który ogłoszono w powiecie wejherowskim "Rokiem Gerarda Labudy". Uroczysta inauguracja odbędzie się 12 stycznia w naszej szkole.

17 osób wyróżnionych zostało nagrodą dyrektora - staramy się ze wszech miar nadążać za naszymi pierwowzorami i nie obniżać lotów. Cieszymy się, ze doceniają to władze oświatowe przyznając odznaczenia i nagrody dla naszych nauczycieli.

Szkolną uroczystość uatrakcyjnił występ znanej na Pomorzu piosenkarki Weroniki Korthals, zaproszonej przez Samorząd Słuchaczy I LO dla Dorosłych.