Dnia 30 X 2009 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość wręczenia medalu Zasłużonym dla Powiatu Wejherowskiego przyznawanych przez Radę Powiatu. Bohaterami tegorocznego benefisu były Absolwentki Sobieskiego: himalaistka Kinga Baranowska oraz nauczycielka z naszej szkoły pani profesor Edyta Łysakowska-Sobiczewska.

03 8

W części oficjalnej uroczystości pan Starosta Józef Reszke wręczył wyróżnionym Absolwentkom medale, następnie uczniowie wystąpili z okolicznościowym programem artystycznym. Gala poprzedzona była spotkaniem radnych i młodzieży z Kingą Baranowską, która przedstawiła ciekawą prezentację ze swoich ostatnich wypraw. Relacja z przebiegu wyprawy - przygotowania, budowanie baz w górach, aklimatyzacja oraz "atakowanie" szczytu zawsze o północy, spotkała się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Alpinistka zdradziła również swoje kolejne plany podboju Himalajów. Wiosną, u boku Piotra Pustelnika, najlepszego polskiego himalaisty wyrusza na Annapurnę, kolejny ośmiotysięcznik.