W dniu 12 czerwca 2014 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Lucynę Kurpiewską - historykiem i współautorką książki "Zatrzymane w kadrze" oraz autorką opowiadań, do których czerpie inspirację ze źródeł historycznych o Wejherowie. Inicjatorkami tego wydarzenia były panie bibliotekarki: Marianna Predkiel i Mirosława Niemczuk. 

05 3

Pani Kurpiewska przygotowała prezentację pt. "Magia i czary, wokół opowiadań Lucyny Kurpiewskiej". Nakreśliła historię prześladowań czarownic w Europie, wspomniała o wejherowskiej czarownicy Katarzynie Willmownej i opowiedziała o zwyczajach sobótkowych panujących na Kaszubach. Uczniowie z I klasy: Julia Lewańczyk, Karolina Procelli, Klaudia Szmidt i Jakub Lewiński zaprezentowali krótką inscenizację opartą na opowiadaniu gościa "Pani Willmowna", nagrodzonego w Wejherowskim Konkursie Literackim "Powiew Weny 2011". W ekspresyjny sposób pokazali jak dochodziło do oskarżeń o uprawianie czarów i palenia czarownic na stosie. Dramatyzm aktorów i temat prezentacji poruszył widzów, którzy mieli okazję obejrzeć nietypową lekcję historii.