W piątek, 27 listopada 2015 r., w auli I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie odbyło się spotkanie z poezją Księdza Jan Twardowskiego pod tytułem "Z wizytą u księdza Jana". Zorganizowano je z okazji setnej rocznicy urodzin kapłana. Sylwetkę poety przedstawił młodzieży jego przyjaciel, znany aktor, Maciej Rayzacher.

20 1

Młodzież obejrzała fragmenty filmu dokumentalnego, wysłuchała wokalnej interpretacji tekstów poety. Czytane przez aktora wiersze ukazywały nie tylko etapy w życiu Księdza, ale także jego franciszkańską radość życia, pokorę i poczucie humoru. Radość przeplatała się ze wzruszeniem, a całość montażu poetycko-biograficznego przyjęto gromkimi brawami.

Spotkanie zorganizowała, przy wsparciu Starostwa Powiatowego, Stanisława Kierznikowicz, założycielka Clubu "Kiwanis Wejherowo", działającego m.in. na rzecz potrzebujących pomocy najmłodszych Wejherowian.

Bożena Conradi