Dzień Patrona w tym roku przypadł na 22 lutego 2006 r. W przygotowanie święta zaangażowane były klasy pierwsze, drugie i klasa IIIa. Z tej okazji szkoła została przystrojona w stylu barokowym oraz zorganizowano liczne konkursy. Działania uczniów i nauczycieli koordynowała dyr. Jadwiga Jędrej. 

01 15

Obchody zaszczycił swą obecnością chór z Conecticut w USA, grający muzykę gospel. Ponadto przybyli reprezentanci władz powiatu wejherowskiego: vicestarosta Gabriela Lisius, naczelnik Wydziału Oświaty Mirosław Lademann, naczelnik Wydziału Promocji Bartosz Aleksandrowski.

Uroczyste przywitanie chórzystów przygotowały nauczycielki języka angielskigo: Alina Bałka, Barbara Kaczykowska, Anna Breza i Małgorzata Radecka. Zespół szkolny "Sobieski Band" zorganizował poczęstunek a później chórzyści rozeszli się do sal lekcyjnych w których uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego. Zwiedzili również całą szkołę.

Następnie młodzież wraz z gośćmi uczestniczyła w uroczystym apelu w czasie którego rostrzygnięto konkursy:
- Marysieńka i Sobieski - reprezentanci klasy Id
- konkurs fotograficzny:
   I miejsce ex equo: A. Włodarczak, K. Fetta kl. IIb i P. Winowiecka Id
 :  II miejsce: M. Ciskowska Ig
   III miejsce: M. Sychowski, W. Soliński, K. Grzymała Ih
- konkurs plastyczny:
   I miejsce P. Bigus IIc
Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez Radę Rodziców.
 
W kolejnej części apelu klasa If przedstawiła scenkę pt. "Powrót Króla".
 
Organizatorzy: prof. Beata Płotka, prof. Jolanta Waldowska składają szczególne podziękowania młodzieży, która z wielkim zaangażowaniem przygotowała wspaniały wystrój szkoły, wychowawcom oraz Rodzicom, fundatorom nagrod.