2 lutego  2011 r.nasza szkoła obchodziła święto Patrona - króla Jana III Sobieskiego. Tego dnia spora część naszej społeczności szkolnej zaprezentowała się w strojach barokowych, przebrana za szlachtę , a także za zakonników i chłopów. Na korytarzach można było spotkać przedstawicieli różnych grup społecznych z czasów kiedy panował król Jan III Sobieski.

11 2

Uczennice klasy IG Anita Cyman i Kinga Jarmulewska przygotowały wystawę pt. "Zamki w których przebywał Sobieski". Ponadto klasa IG otworzyła mała kawiarenkę, w której można było wypić kawę jak za czasów Sobieskiego. Trzeba było też pochwalić się swoją wiedzą w quizie na temat naszego Patrona i naszej szkoły.

Dzień Patrona uświetnił finał konkursu z wiedzy o Janie III Sobieskim, który przeprowadził historyk pan Marcin Graczyk wraz ze swoją klasą IIG. Zaprezentowały się w nim klasy: IIC - Paweł Dażnik, Łukasz Bizewski, IIE - Weronika Nadzikiewicz, Małgorzata Rocławska oraz IIG - Monika Reck i Joanna Trendel. Najlepszą wiedzą na temat naszego Patrona wykazała się klasa IIE, a wyróżnienie za nakręcony przez siebie film zdobyła klasa IIC.

Dzień Patrona , kiedy to zarówno nauczyciele jak i uczniowie w sposób szczególny identyfikują się z naszą szkoła , po raz kolejny okazał się jednym z tych dni , które będziemy mile i długo wspominać.