Dnia 21.03.11 w naszej szkole odbył się Dzień otwarty. To wielkie święto, na które szkoła zaprasza gimnazjalistów, aby zachęcić ich do kontynuowania nauki w I Liceum. To okazja do pochwalenia się sukcesami uczniów: 100 % zdawalność matury, znacznie wyższe niż średnie krajowe i powiatowe wyniki egzaminów maturalnych, sukcesy uczniów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

01 17

 

W tym roku trzech uczniów zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego olimpiad przedmiotowych: z języka polskiego, filozofii, geografii. Co roku ponad 90% absolwentów liceum dostaje się na państwowe wyższe uczelnie.

Ale Sobieski nie tylko nauką stoi, o czym świadczą bogate i różnorodne ekspozycje. Uczniowie rozwijają w nim swoje pasje, np. z biologii - Zielona szkoła, regionalne - Koło Kaszubskie, informatyczne - programowanie robotów, teatralne - Teatr Prawie Lucki, plastyczne, muzyczne. W Liceum działa Klub Europejski, Chór szkolny, można się uczyć gry w tenisa i przedsiębiorczości, przygotowywać do egzaminów na certyfikaty językowe FCE.

Do nauki w szkole zachęcają coraz lepiej wyposażone gabinety, zadbane obiekty sportowe, pięknie odnowiona sala gimnastyczna, galeria z wystawą uczniowskich prac oraz bardzo dobrze wyposażona biblioteka szkolna.

Ale najważniejsza jest dobra atmosfera i tę doskonale się czuło podczas Dnia otwartego. Sobieski to szkoła, która tętni życiem. Można w niej zobaczyć Capoeirę - brazylijską szkołę walki, posłuchać dobrej muzyki miksowanej na żywo w wykonaniu niezawodnego Sobieski Band i nauczyć się jak zostać DJ, obejrzeć przedstawienia teatralne. Dużym zainteresowaniem cieszy się zawsze możliwość wzięcia udziału w wymianie młodzieży z Niemcami, Francją, wycieczki do Londynu. Do atrakcji Dnia otwartego należało spotkanie w kawiarence i zjedzejnie ciasteczka w ramach jednej z wielu akcji charytatywnych szkolnego koła Caritas. A gdy ktoś zasłabnie, pomocy udzielą ratownicy z szkolnego koła PCK. Na koniec nie pozostaje nic innego, jak wypełnić dokumenty i przynieść je do szkoły, aby od września stać się uczniem I Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego. Zapraszamy.