28 kwietnia 2015 roku w auli Liceum "Sobieskiego" uczniowie klas I i II obejrzeli pokaz mody szkolnej. Prelekcję pt "Zakoduj się na dobry wygląd" i stylizacje przygotowała absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu pani Joanna Kojder, przy współpracy bibliotekarek Mirosławy Niemczuk i Marianny Predkiel.

05

Modelami byli uczniowie, którzy prezentowali stroje galowe, codzienne do szkoły i na spotkania popołudniowe. Dużo uwagi pani Kojder poświęciła omówieniu ubioru na rozmowę kwalifikacyjną i stosowne zachowanie podczas rozmowy o pracę. Największą wesołość wzbudziły wśród widzów niewłaściwe i przerysowane stylizacje stroju galowego i codziennego do szkoły. Prezentacja przypomniała zasady elegancji i dobrego stylu, podkreśliła dobre nawyki w sposobie ubierania się i wskazała, jakich elementów stroju należy unikać.