W wrześniu 2017 roku. w naszej szkole powstała nowa drużyna Odysei Umysłu. Członkami drużyny zostali uczniowie klasy 1a: Kamila Damps, Anna Ebertowska, Julia Potrykus, Oliwia Damps, Michał Wierzbicki, Kacper Chmaj.

DSC07552

 

W październiku 2017 r. pani profesor Ewa Kass odbyła 3-dniowy kurs trenerski, po którym zaczęliśmy z drużyną przygotowania do konkursu. W bieżącym roku szkolnym drużyna brała udział w Problemie Długoterminowym V „Nieziemska miejscówka” . „Gdzieś w odległej galaktyce… Gdzie wkoło kosmos, ostateczna granica… Jest takie miejsce, w którym istoty z wielu światów zatrzymują się, by zatankować, przekąsić coś i odpocząć. Zespół ma za zadanie przygotować i odegrać dowcipny spektakl o pozaziemskiej miejscówce, gdzie mają zwyczaj spotykać się międzygwiezdni podróżnicy. Odwiedzą ją trzej oryginalni przybysze z różnych planet, z których przynajmniej dwaj pomówią o poszukiwaniach pewnego kosmicznego skarbu. Ponadto, w owym znanym z nowatorskiej rozrywki miejscu zatrudniony będzie pochodzący z Ziemi ludzki pracownik, pojawi się jakiegoś rodzaju jedzenie, a także futurystyczna mapa, która z dwuwymiarowej zmieni się w trójwymiarową”.

Dnia 11 marca 2018 r. w Gdańsku odbyły się eliminacje regionalne. Drużyna zakwalifikowała się do Finału Ogólnopolskiego, awansując do niego z II miejsca
w eliminacjach regionalnych. Finał Ogólnopolski odbył się w dniach 24-25 marca 2018 r. w Gdyni. W Finale Ogólnopolskim drużyna zajęła X miejsce.