W wrześniu 2018 r. w „Sobieskim” powstały dwie nowe drużyny Odysei Umysłu. Członkami pierwszej drużyny zostały uczennice: Kamila Damps, Martyna Prochera, Julia Rutkowska, Aniela Garba oraz Martyna Nguen Minh. 

55916084 2340852899469167 6627406907374043136 o

Członkiniami drugiej drużyny: Martyna Brauer, Adrianna Funk, Magdalena Joachimiak, Barbara Joachimczyk, Natalia Klawikowska oraz Patrycja Stańczyk.
W bieżącym roku szkolnym drużyny brały udział w Problemach Długoterminowych: Problem 1 „Ekipa Omeroratunkowa”. W stworzonym przez zespół spektaklu szop imieniem Omer – uosobienie Odysei Umysłu – uda się w podróż do trzech różnych miejsc, gdzie wesprze kogoś w tarapatach i „uratuje sytuację”. Zabierze ze sobą zaufanego Pomocnika oraz jedną lub dwie walizki, mieszczące komplet elementów, z których zmontowany zostanie oryginalny OmeroMobil. A także Problem V „Spory o pozory”. Drużyna przygotuje i przedstawi humorystyczny spektakl, opowiadający o oryginalnej postaci Szczwanego Mąciciela, który – zamierzając uzyskać nad czymś kontrolę – rozmyślnie stara się jakieś dwie grupy poróżnić  i podjudzić do tego, by zwróciły się przeciwko sobie nawzajem.
W tegorocznie przygotowania włączył się pan profesor Tomasz Lesner, który w przyszłym roku szkolnym planuje zostać Trzecim trenerem Odysei Umysłu.
Dnia 10.03.2019 w Gdańsku odbyły się eliminacje regionalne. Drużyna zakwalifikowała się do Finału Ogólnopolskiego. Finał Ogólnopolski odbył się w dniach 30-31.03.2019 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologiczny w Gdyni. W Finale Ogólnopolskim nasze drużyny zajęły wysokie IV oraz V miejsce.