25 stycznia 2021 roku uczennice klas medycznych Sobieskiego 3c, 2bG, 2b i 2c wzięły udział w szkolnych eliminacjach XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, które w tym roku były wyjątkowe, bo … zdalne!

Uczestniczki konkursu zmierzyły się z niełatwym testem zawierającym 50 pytań z zakresu ekologii, ochrony środowiska oraz gospodarki leśnej i gospodarowania odpadami.ekologia

Najlepsze wyniki uzyskały uczennice – Alicja Borycka (2bG), Julia Roksz (2c) i Aneta Klein (2b), które będą reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach okręgowych olimpiady wiosną. Cieszymy się i gratulujemy! Będziemy dopingować zwyciężczyniom etapu szkolnego w przygotowaniach i trzymać kciuki za wyniki na szczeblu okręgowym. Formuła etapu okręgowego zależeć będzie od sytuacji epidemiologicznej w kraju, dziewczyny zatem muszą być gotowe na szlifowanie wiedzy, ale też ewentualną pracę badawczą.

A już teraz zapraszamy uczniów do udziału za rok w szkolnych eliminacjach Olimpiady Wiedzy Ekologicznej - konkursu, którego celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej i właściwych postaw młodzieży wobec  środowiska przyrodniczego.

 

zdj002