Z okazji Święta Zakochanych, biblioteka szkolna w I Liceum Ogólnokształcącym w Wejherowie zorganizowała wydarzenie czytelnicze „Królewskie Walentynki z książką”.

Królewskie Walentynki z książką

Była to pierwsza, nowatorska edycja, przedstawiająca tradycyjne czytanie książek jako wartościowe i angażujące. Podkreślone zostało znaczenie słów „miłość”, „przyjaźń” i „relacja”. Wydarzenie popularyzowało czytanie nie tylko w języku polskim, ale także angielskim i kaszubskim. Uczestnicy efektywnie wykorzystywali metody cyfrowe, rozwijali samodzielność, innowacyjność i kreatywność. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

Materiały filmowe przygotowane przez uczestników opublikowano w kanałach social media. Można je znaleźć pod linkiem.

W wielu sercach „Królewskie Walentynki z książką” zaowocowały miłością i pasją do czytania. Do zobaczenia za rok.