Dwie uczennice naszej szkoły, Katarzyna Wilczewska z 1f i Maja Zielonka z 1g, zostały finalistkami konkursu KAMERA –NAUKA–AKCJA, organizowanego przez Centrum Experyment w Gdyni w ramach międzynarodowego projektu Science Inspired.


Konkurs polegał na wykonaniu krótkometrażowego filmu inspirowanego nauką. Cytując twórczynie przyświecała im idea: „ Jedna z nas chciała wybrać temat, który jest na czasie, a druga uwzięła się na genetykę, więc po przeszukaniu połowy Internetu znalazłyśmy genodietę”.
Spośród wszystkich nadesłanych prac, komisja wyłoniła 10 najlepszych filmów. Wśród finalistów znalazły się Katarzyna i Maja. Film przygotowany przez nasze uczennice został opublikowany na kanale YouTube Science Inspired.
Kanał ten dedykowany jest międzynarodowemu projektowi Science Inspired.
Warto podkreślić, że film Katarzyny i Mai konkurował z uczestnikami m.in. z Węgier, Czech i Grecji.
Serdecznie gratulujemy!