Już po raz trzeci I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie zorganizowało Powiatowy Konkurs Wiedzy o Języku i Kulturze Krajów Anglojęzycznych dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej, pod nazwą Same Language, Different Culture. Do zmagań przystąpili uczniowie z 6 szkół naszego powiatu.

Tłoo

26 lutego miał miejsce etap szkolny konkursu, w wyniku którego 3 najlepszych uczniów z każdej szkoły zyskało prawo udziału w etapie międzyszkolnym, który odbył się 5 marca. Z uwagi na sytuację epidemiczną, oba wydarzenia zostały przeprowadzone w formie zdalnej.

Do etapu powiatowego (finału) zakwalifikowali się następujący uczniowie (w kolejności alfabetycznej):

1. Adach Jan  SP nr 8 Rumia - opiekun Barbara Bryłka

2. Bedynek Piotr SP nr 6 Wejherowo- opiekun Izabela Nikielska-Towgin

3. Grzona Paweł SP nr 9 w Wejherowo - opiekun Anna Korzonek

4. Kościelniak Milena SP nr 7 w Rumia  - opiekun Monika Hildebrandt

5. Solis Inga SP Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Bł. Alicji Kotowskiej Wejherowo - opiekun  Daria Szmyt

6. Tackiewicz Mia - SP nr 8 Rumia - opiekun Barbara Bryłka

7. Tusień Oktawia SP nr 6 Wejherowo - opiekun Izabela Nikielska-Towgin

8. Żornaczuk Olga  SP nr 1  Rumia  - opiekun Małgorzata Rathenow

Już 19 marca odbędzie się finał konkursu, podczas którego uczniowie będą prezentowali opracowane wcześniej zagadnienia dotyczące kultury krajów anglojęzycznych. Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie!