4 marca 2021 roku odbył się 1 etap szkolnego konkursu „MŁODY POLIGLOTA”. W przedsięwzięciu udział wzięło łącznie 17 uczestników z klas pierwszych, drugich oraz trzecich.

   W grudniu 2020 zainteresowane osoby otrzymały zakres materiału w aplikacji Quizlet, który obejmował 1600 wyrażeń w języku niemieckim oraz ich odpowiedniki w języku angielskim.

niem001

Konkurs podzielono na trzy etapy. Etap pierwszy dotyczył 500 wyrażeń. Narzędzie edukacyjne Quizlet zapewnia możliwość nauki na siedem różnych sposobów. Pięć trybów nauki oraz dwie gry sprawiają, że nauka słownictwa staje się ekscytująca i skuteczna. Każdy uczestnik mógł wybrać odpowiednią dla siebie metodę opanowania wymaganego słownictwa.

   Sam konkurs odbył się na platformie Teams za pomocą aplikacji Quizzis. Na początku spotkania uczniowie z różnych klas mieli okazję poznać się, opowiedzieć o swoich zainteresowaniach oraz o klasie, do której uczęszczają. Do spotkania dołączyła również Pani Dyrektor.

   Po omówieniu zasad konkursu, przystąpiono do rozwiązania 70 pytań wielokrotnego wyboru.  Poniżej kilka przykładów.

   Najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie:

-Szymon Bochentyn- 1 miejsce

-Julia Dunst- 2 miejsce

-Natalia Wojewska – 3 miejsce

 

Zwycięzcami konkursu są wszyscy uczestnicy, którzy mimo sytuacji, z jaką się borykamy, znaleźli motywację do podejmowania dodatkowych wyzwań oraz którzy czas spędzony w domu, umieli wykorzystać w pożyteczny sposób.

   Po konkursie wspólnie przeanalizowaliśmy pytania, dobre, złe odpowiedzi, tak, by każdy wiedział, gdzie popełnił błąd. Następnie uczestnicy odpowiedzieli za pomocą narzędzia AnswerGarden na trzy pytania, dzięki którym nauczyciel otrzymał informację zwrotną na temat minionego wydarzenia. Zaletami konkursu okazały się być m.in. „forma konkursu, motywacja do nauki, różnorodność pytań, czytelna forma, nauka nowych słówek” i inne. Na pytanie „Co chcieliby ewentualnie zmienić”, uczniowie zasugerowali „więcej czasu na udzielenie odpowiedzi oraz więcej obrazków”.

   Biorąc pod uwagę zainteresowanie uczniów udziałem w kolejnym etapie, organizator nie ma wątpliwości, że będzie kontynuacja konkursu „Młody poliglota” w którym brać udział będą wszyscy uczestnicy etapu pierwszego oraz że dołączą do grona miłośników języków obcych również inni uczniowie.

   Gorąco zachęcamy! Kolejny etap przewidywany jest na koniec maja!