2 grudnia 2011 r. ludzie kultury, nauczyciele, uczniowie  i wszyscy interesujący się literaturą, teatrem i poezją licznie zgromadzili się na VI Konferencji Litereaciej pod tytułem „Tadeusz Różewicz – sumienie pokolenia”.  Organizatorem spotkania było I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, a patronat nad wydarzeniem objęlo Wejherowskie Centrum Kultury. 

Konferencja była podsumowaniem VI Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka, który odbył się 21 i 22 października 2011 r. w Wejherowie. W programie konferencji, oprócz wykładów na temat poezji i roli Różewicza, znalazły się projekcja filmu dokumentalnego w reżyserii Daniela Zaputowicza i zwycięski spektakl „Zezem, czyli Bez końca 3” w wykonaniu Teatru „Prawie Lucki” z Wejherowa.
Podsumowaniem był minirecital Doroty Koman, podczas którego poetka i pieśniarka zaśpiewa m.in. wiersze Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, Joanny Kulmowej, Leona Neugera, Krzysztofa Siwczyka, Jerzego Jarmołowskiego, wplecione w krótką opowieść o poezji współczesnej i Tadeuszu Różewiczu.

PROGRAM
I część w Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie
11.00 - uroczyste otwarcie I części 6 Konferencji Literackiej
11.10 - 13.30 - Rozmowy na temat twórczości Tadeusza Różewicza:
„Odnaleźć siebie w poezji T. Różewicza” - Teresa Karwowska (nauczycielka języka polskiego w
I LO w Wejherowie)
„Okiem Poety, czyli o Duszyczce T. Różewicza i J. Grzegorzewskiego” - Joanna Lisiewicz (doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego)
„Kartoteka Różewicza w dobie facebooka” – dr Tomasz Tomasik (wykładowca Akademii Pomorskiej w Słupsku)
Cz. II w auli Gimnazjum nr 1 w Wejherowie
17.00 - 17.10 - otwarcie II części Konferencji Literackiej
17.20 - 17. 50 - „Zezem, czyli Bez końca 3” - spektakl w wykonaniu Teatru „Prawie Lucki” –
18.00 - 18.30 - prezentacja filmu dokumentalnego „Adam Luterek i jego następcy” w reż. Daniela
Zaputowicza

18.30 - 18.50 - rozmowy w kuluarach, wystawa „poLuterkowa”
19.00 - 19.30 - mini recital Doroty Koman
Dorota Koman - poetka i pieśniarka, autorka ośmiu tomików poetyckich, laureatka festiwalu w Olsztynie „Śpiewajmy poezję”, wiersze swoich ulubionych poetów przedstawiła na płytach „Naprawdę jestem tęczą” i „Nie zawsze święta kolęda i pastorałka”. Od lat poleca książki w radiowej Jedynce i Dwójce, w programach telewizyjnych „Pytanie na śniadanie” i „Kawa czy herbata” oraz na łamach „Nowych Książek”.