Młodzież klas: 1c, 2bG, 2cG i  3e w dniu 24 marca  wzięła udział w wykładzie: „Zieloni mordercy” prowadzonym przez Panią dr Elżbietę  Zielińską, pracownika naukowego UG wydziału Biologii.

 

 

zdj005

Słuchacze dowiedzieli się, że należy strzec się, nie tylko ludzi, ale również roślin  o morderczych zapędach. Nieprzemieszczające się aktywnie organizmy zielone potrafią wabić kolorowymi: kwiatami, smacznie wyglądającymi owocami. Czasami ich organy przypominają budową elementy roślin , które spożywamy np.: korzeń tojadu  może być pomylony z korzeniem chrzanu. Substancje z wybranych „ zielonych morderców”  mogą być wykorzystywane w medycynie, np.: ciemiężyca zielona obniża  ciśnienie krwi . Występujący m.in.: w Indiach: rącznik pospolity jest rośliną z której pozyskuje się olej rycynowy, wykorzystywany jako lekarstwo jak i kosmetyk. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, iż substancje produkowane przez niektóre rośliny w zależności od dawki mogą być trujące ( nawet śmiertelne) ale stosowane pod czujnym okiem lekarzy w odpowiednio niskich dawkach mogą ratować życie .