W dniu 25 marca klasy 2bG i 2cG uczestniczyły w wykładzie dr Ziemowita Ciepielewskiego, pracownika naukowego UG wydziału Biologii, pt.: Aktywność ruchowa przepustką do długowieczności. 

 

zdj005

Wykładowca, który jest orędownikiem zdrowego trybu życia, tym razem zachęcał Młodzież do regularnej aktywności ruchowej. Podczas spotkania Słuchacze dowiedzieli się, że rozpocząć regularne ćwiczenia fizyczne można w każdym wieku. Prowadzący zapoznał Młodzież z piramidą aktywności ruchowej, z nowa piramidą żywienia. Uczestnicy spotkania wiedzą już jakie ćwiczenia i w jakim natężeniu powinny im towarzyszyć w ciągu tygodnia oraz, że nie powinni nigdy rezygnować z chodzenia po schodach. Wykładowca przedstawił wpływ aktywnego trybu życia na szereg układów i procesów zachodzących w organizmie człowieka. Młodzież dowiedziała się, który kraj w Europie ma średnio najszczuplejszych obywateli ( Włochy) a który z największa nadwagą ( kraje piwno-kartoflane), który naród na świecie wykazuje największą aktywność ruchową ( Japonia) i na jakim miejscu w obydwu przypadkach znajduje się Polska ( wnioski niestety niezawalające….nisko…bardzo nisko) . Należy mieć nadzieję, że przedstawione podczas wykładu informacje jeszcze bardziej zachęciły wszystkich do różnego typu aktywności ruchowych!