W dniu 25 marca 2021 r. odbył się finałowy etap III Powiatowego Konkursu Wiedzy o Języku i Kulturze Krajów Anglojęzycznych Same Language, Different Culture, zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

Wzięło w nim udział 8 uczniów klas ósmych z 6 szkół podstawowych powiatu wejherowskiego.

WhatsApp Image 2021 03 25 at 13.41.04 4

 

Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego, ten etap konkursu miał niecodzienny charakter - został przeprowadzony na platformie Teams. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie zalogowali się na platformę i udostępniali swoje prezentacje, dzieląc ekran, mieli także możliwość obserwacji całości konkursu, trwającego 2 godziny. 

Uczestnicy przedstawili prezentacje na wylosowane wcześniej tematy, a także odpowiedzieli na 3 pytania od jurorów. W tym roku, młodzież opowiadała m.in. o Nowym Jorku, Irlandii, Irlandii Północnej, Szkocji,  o tzw. American Dream, różnicach między brytyjską i amerykańską odmianą języka angielskiego, a także o znanych naukowcach, królach i królowych Anglii.

Jurorzy w składzie: przewodnicząca - Aleksandra Rutkowska, członkowie: Małgorzata Zaborowska i Olga Aleksandrowska, oceniając prace brało pod uwagę: zawartość merytoryczną komentarza słownego do prezentacji, wartość merytoryczną udzielonych na pytania odpowiedzi, stronę artystyczną i techniczną prezentacji, a także poprawność językową, wymowę oraz bogactwo językowe podczas całego wystąpienia.

Jury postanowiło przyznać następujące lokaty:

Wyniki konkursu:

I miejsce - ex aequo

Paweł Grzona  Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie  - opiekun: Anna Korzonek

Milena Kościelniak Szkoła Podstawowa nr 7 w Rumi  - opiekun: Monika Hildebrandt

II miejsce

Jan Adach Szkoła Podstawowa nr 8 w Rumi  - opiekun: Barbara Bryłka

 

III miejsce

Mia Tacakiewicz  Szkoła Podstawowa nr 8 w Rumi  - opiekun: Barbara Bryłka

 

Jako Organizatorzy Konkursu byliśmy pod dużym wrażeniem poziomu językowego Uczestników konkursu, zasobu słownictwa, płynności, a także rzetelnego przedstawienia materiałów i ich kreatywności. Prezentacje młodzieży zawierały fakty, ciekawostki, grafiki, obrazy, linki do filmików, a nawet elementy lekcji i testów. Doceniamy staranność przygotowanych prezentacji i ogrom włożonej w nie pracy. Cieszymy się, że uczestnicy potrafili zaprezentować swoje tematy w języku angielskim w sposób tak atrakcyjny. Żałujemy jedynie, że nie mogliśmy nagrodzić wszystkich uczniów biorących udział w finale.

Dla uczniów, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca Organizator przygotował dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

Wszystkim uczestnikom naszego konkursu serdecznie gratulujemy tak dobrej znajomości języka angielskiego i wiedzy o krajach anglojęzycznych, a także odwagi w przedstawianiu prezentacji online.

Życzmy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za to, by wszyscy uczestnicy naszego konkursu dostali się oni do wymarzonych szkół średnich.

W imieniu Organizatora

Małgorzata Zaborowska i Olga Aleksandrowska