Agata Klawikowska uczennica klasy 2bG otrzymała II nagrodę w XXII Konkursie o Nagrodę im. Małgorzaty Dominiak dla najlepszych uczniów-biologów z liceów województwa pomorskiego.

zdj001

 

Podczas gali wręczania nagród Agata musiała przedstawić siebie, oto co powiedziała:

W tym roku szkolnym zostałam laureatem etapu ogólnopolskiego Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee, uczestniczyłam w etapie centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu jak i zostałam finalistką Pomorskiej Ligii Zadaniowej z Biologii. Biologia była ze mną od zawsze, ale od mniej więcej półtora roku zajmuję się neurobiologią. Wtedy dowiedziałam się o konkursie Brain Bee w którym postanowiłam wziąć udział, a także uczestniczyłam w wykładach przygotowujących do Brain Bee. Tam zdecydowałam, że neurobiologia jest tym, czym chcę się zajmować dłużej.
Jeśli chodzi o moją przyszłość, to zamierzam studiować na kierunku lekarskim, a następnie specjalizować się w dziedzinie neurochirurgii. Oprócz bycia lekarzem chciałabym również dalej rozwijać się w karierze naukowej.
Pomysłów mam bardzo dużo, mam nadzieję, że uda mi się je wszystkie zrealizować i połączyć wszystko w satysfakcjonujacy mnie sposób.

Gratulacje dla Agaty i wielki podziw dla wytrwałości w dążeniu do celów.