Drużyna Odysei Umysłu wraz z nauczycielami trenerami odebrała gratulacje z rąk Starosty Wejherowskiego, Pani Gabrieli Lisius. Drużyna zdobywając Tytuł Mistrzów Polski Odysei Umysłu uzyskała prawo do reprezentowania naszego kraju podczas światowego finału konkursu w USA, na którym zajęła 7 miejsce (na 33 drużyny w 3 kategorii wiekowej).

OU tytułowe

Serdecznie gratulujemy Paniom Aleksandrze Kani i Ewie Kass, za przygotowanie młodzieży oraz ogromne zaangażowanie w ten ambitny projekt. Wielkie brawa dla Odyseuszy: Mai Sikorskiej, Zuzanny Brzezińskiej, Małgorzaty Rożańskiej, Zuzanny Wójtowicz, Julii Łuniewskiej i Oliwii Jasnowskiej.

Ogromne podziękowania dla rodzica naszej uczennicy, pani Iwony Brzezińskiej za wsparcie działań drużyny.

Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata.

Głównym celem jest rozwijani kreatywnego i krytycznego myślenia poprzez angażowanie uczniów w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem.

Dodatkowe informacje o sukcesie Odyseuszy pod linkami:   Nadmorski 24   oraz Tuba Wejherowa.