Dnia 28 października 2021 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie odbył się wieczorek "poezji własnej". Celem spotkania była popularyzacja twórczości literackiej młodzieży oraz zaprezentowanie szerszemu gronu ich poezji.

250637033 2857273951199813 2472977941884668491 n

Dla uczennic naszej szkoły: Oliwii Plichty z 3 aG, Malwiny Malinowskiej z 1a i Urszuli Andruczyk z 3 c poezja z pewnością znaczy bardzo wiele. Mogliśmy się o tym przekonać przybywając na wieczór poetycki na zaproszenie dyrektor PBM p. Barbary Guzman. W tym ważnym dla nich dniu towarzyszyli im przyjaciele z klasy 1a: Nikol Klawikowska i Oktawia Tusień oraz 3b: Julia Dunts, Anna Rompca, Miłosz Bogucki i Remigiusz Lakowski.

W miłej i ciepłej atmosferze wysłuchaliśmy wierszy naszych młodych poetek. Zaprezentowały one kilka wspaniałych utworów, które wzbudziły wielkie wrażenie na wszystkich zgromadzonych. Z zaciekawieniem wsłuchiwaliśmy się w kolejne dzieła o różnej tematyce. Oliwia wspaniałą interpretacją utworów: "Rozmowa", "Virginia Wolff", dała nam namiastkę teatralnych przeżyć. Malwina przedstawiła wiersz napisany z okazji 70-lecia Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie. Natomiast Urszula  - jak sama przyznała, przedstawiła wiersze o tematyce prozaicznej, jednak ich treść była tylko preteksem do refleksji nad życiem.

I to jest właśnie imponujące, że pomimo młodego wieku wiersze były bardzo dojrzałe i w wielu momentach skłaniały nas do przemyśleń. Myślę, że nie jedna osoba była pod wielkim wrażeniem talentu Oliwii, Malwiny i Uli.

Wiersze naszych uczennic publiczność, a w wśród nich słuchacze Stowarzyszenia Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nagrodziła brawami. Dziewczyny doskonale się spisały, podziwiamy je nie tylko za wielki talent, ale także za odwagę przedstawienia swoich poezji.

Mamy nadzieję, że coraz więcej osób będzie chciało tworzyć coś pięknego i dzielić się tym z innymi.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna również na Fanpage na Facebooku