W dniu 10.11.2021r. społeczność naszego liceum uroczyście, choć zgodnie z procedurami przeciwdziałania COVID 19, obchodziła Święto Niepodległości.

PHOTO 2021 11 14 21 17 42

 

Już podczas pierwszych godzin lekcyjnych uczniowie mogli obejrzeć film historyczny przygotowany przez kolegów z klasy 1a pod czujnym okiem wychowawczyni i nauczycielki historii, Profesor Ewy Brzoskowskiej. Zadbano o uroczysty wystrój szkoły, przyozdobiły ją plakaty przygotowane przez każdą z klas I,II i III. Warto wspomnieć, że najpiękniejszy plakat wykonała klasa II h, ona też otrzymała od Pani Dyrektor Katarzyny Bojke dodatkowy dzień na wycieczkę klasową. Podczas przerw mogliśmy wysłuchać pieśni patriotycznych w tradycyjnych i nowoczesnych aranżacjach. Odbył się również konkurs historyczny, w którym kolejne miejsca zdobyły drużyny z klas Ia ( pierwsze miejsce), Ic ( drugie miejsce) i 1d oraz 1e ( trzecie miejsce ex aequo). Wręczenie nagród odbyło się podczas głównej części uroczystości, kiedy to grupa uczniów wraz z goszczącą u nas Panią Starostą Wejherowską Gabrielą Lisius oraz Naczelnikiem Wydziału Edukacji Mirosławem Lademannem o godzinie 11:11 wyśpiewała Hymn Polski. I choć siłę wykonania nieco zakłóciły obowiązujące maseczki, konieczne w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, jej piękno wybrzmiało podwójnie, bowiem melodię wygrywał zespół muzyczny przygotowany przez Profesora Tomasza Lesnera.
Już po raz kolejny radość wspólnego świętowania przyćmiewa trudna sytuacja zdrowotna w naszym kraju, mamy jednak nadzieję, że za rok uda nam się wykonać „Mazurka Dąbrowskiego” w większym gronie i pełną piersią. Na razie pozostaje cieszyć się tym, że dane jest nam uczęszczać do szkoły
w trybie stacjonarnym i z uśmiechem nucić pod nosem „ My, Pierwsza Brygada…”
Beata Płotka