W dniu 24.11. 2021 roku na hali sportowej w Powiatowym Zespole Szkół nr4 w Wejherowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców. 

złoto w ręcznej

Marcin Żyłowski 3dg, Fabian Bach 3eg, Jakub Sałata 3d, Mateusz Chełminacki 3ag, Jakub Królek 2e, Hubert Bornowski 2e, Marceli Śmielak 2e, Kacper Jasiński 3dg, Jakub Dopke 2 a, Konrad Czesak 3dg, 

W rywalizacji wzięło udział sześć zespółów:  PZS nr1, PZS nr2, PZS nr3, PZS nr4, PZS w Redzie, PZS nr2 w Rumi. Mecze trwały 2 x 10 minut. Zespoły w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy, z uwzględnieniem dwóch czołowych miejsc z poprzednich rozgrywek rozstawiono zespoły z „Elektryka” PZS 2 – mistrz i Samochodówki”- PZS 4 – vice mistrz. Dolosowano do nich pozostałe ekipy i tak do grupy:

„A” trafiły następujące zespoły : PZS 2 – Elektryk, PZS 3 – Budowlanych, PZS2 Rumia
„B” trafiły następujące zespoły : PZS 4 – Samochodówka, PZS Reda, PZS 1 – Bukowa
Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji w grupach, do dalszych rozgrywek awansowały zespoły, które zajęły dwie pierwsze pozycje w swojej grypie. Mecze decydujące o awansie odbywały się w ostatniej kolejce rywalizacji grupowej, Budowlanych pokonali Elektryk, natomiast w dużej dramaturgii i zamieszaniu Samochodówka pokonała szczypiornistów naszej szkoły, po czerwonej kartce za faul dla najlepszego strzelca turnieju.
W Grupie A do półfinału z pierwszego miejsca awansował PZS 3 – Budowlanych i z drugiego PZS 2 - Elektryk
W grupie B do półfinału z pierwszego miejsca awansował PZS 4 – Samochodówka i z drugiego PZS 1 – Bukowa
Dalsza część rywalizacji czyli półfinały odbywały się w kluczu A1 – B2 i A2 – B1
W Pierwszym półfinale spotkały się drużyny Budowlanych i Sobieskiego, nasz zespół objął prowadzenie i już go nie oddał do końca spotkania, mimo kilku strat piłki, otrzymanych kar, dużej dramaturgii i bardzo dobrej postawie bramkarz, zespół zasłużenie wygrał mecz półfinałowy i z wielka radością awansował do finału. Co stało się, jak na ten moment, spełnieniem marzeń.
Wygrywaliśmy jako szkoła rywalizację w siatkówce, koszykówce, nawet piłce nożnej, niestety w ostatnich latach nie udawało nam się nawet zbliżyć do podium w piłce ręcznej, zawsze czegoś zabrakło.
W drugim półfinale Samochodówka równie pewnie wygrała z Elektrykiem i awansowała do finału, gdzie już czekała nasza młodzież.
Faktem stało się to że zespoły, które rywalizowały w grupie otrzymały szansę rewanżu w walce o medale, o brąz walczyły PZS 3 – Budowlanych i PZS 2 – Elektryk, tym razem lepszy okazał się zespół z Elektryka zdobywając tym samym brązowe medale.
W finale Samochodówka spotkała się z Sobieskim, co było już niemałą niespodzianką. Rywalizacja odbywała się bramka za bramkę, pod koniec pierwszej połowy Samochodówka wyszła na dwu bramkowe prowadzenie i taki stan rzeczy utrzymywał się przez do 18 minuty spotkania, gdy nasz brakarz „zamurował bramkę”, a koledzy z pola zdobyli dwie bramki doprowadzając do remisu. Samochodówka miała szanse na wygranie spotkania posiadając piłkę w ataku, ale na drodze od wygranej staną nasz bramkarz. Po ostatnim gwizdku sędzia zarządził rzuty karne, które zostały wygrane przez nasz zespół 4:1, bohaterem został bramkarz, który obronił 3 rzuty.
Niemożliwe stało się faktem, Sobieski zdobył złote medale w Powiatowej Licealiadzie w Piłce Ręcznej Chłopców.