W dniu 8 grudnia 2021 na hali sportowej PZS 4 w Wejherowie odbył się Finał XXII Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców.

 szczypiorniści

W rywalizacji wzięły udział najlepsze szkoły z Województwa Pomorskiego wyłonione w poprzednich etapach rywalizacji: I LO Kościerzyna, XII LO Gdańsk, LOS Człuchów – zespoły te rywalizowały w grupie „A”, natomiast w grupie „B” – XXI LO Gdańsk, ZSO2 Kwidzyn i PZS nr 1 w Wejherowie.
Losowanie nie było szczęśliwe dla naszego zespołu , trafiliśmy do grupy w której byli faworyci do wygrania całej imprezy. Nasi reprezentanci mino ciężkich warunków podjęli rękawicę i walczyli zarówno w obronie jak i w ataku. Wykazali się odpornością na stres i dużym zaangażowaniem w walce zespołami, które maja w swoich szeregach zawodników piłki ręcznej ze szkół mistrzostwa sportowego– Wybrzeże Gdańsk i MTS Kwidzyn.
Po dwóch porażkach w grupie pozostała nam walka o 5 miejsce z zespołem z Człuchowa. Rywalizację te wygraliśmy zdecydowanie, w meczu tym zagrali wszyscy zawodnicy z naszego zespołu.
O trzecie miejsce walczyły zespoły z Gdańska XXI LO i Kościerzyny – brązowe medale zdobył zespół z Gdańska.
Natomiast do wyłonienia zwycięzcy w zaciętym pojedynku pomiędzy Kwidzynem i Gdańskiem XII potrzebna byłe seria rzutów, którą wygrał zespół z Gdańska zdobywając Mistrzostwo Województwa.