10 stycznia 2022 roku 9 uczniów klas medycznych Sobieskiego 3c, 3b, 2c i 2f med-chem wzięło udział w szkolnych eliminacjach XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, które w tym roku odbyły się stacjonarnie.

logo owe

Uczestnicy konkursu zmierzyli się z niełatwym testem zawierającym 50 pytań z zakresu ekologii, ochrony środowiska oraz gospodarki leśnej i gospodarowania odpadami. Ciekawym zadaniem w tym roku okazało się pytanie o funkcje dziobu tukana, który osiąga rekordowe wśród ptaków rozmiary. Okazuje się, że dziób tukana odgrywa rolę w termoregulacji, pomagając zwierzęciu utrzymać stałą temperaturę ciała.
Najwyższe wyniki uzyskali – uczennica 3c Julia Roksz (I m-ce) i uczeń 2f Hubert Roman (II wynik), którzy będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach okręgowych olimpiady ekologicznej wiosną. Cieszymy się i gratulujemy! Będziemy dopingować zwycięzcom etapu szkolnego w przygotowaniach i trzymać kciuki za wyniki na szczeblu okręgowym. Formuła etapu okręgowego zależeć będzie od sytuacji epidemiologicznej w kraju, nasi reprezentanci zatem muszą być gotowi na doskonalenie wiedzy, ale też ewentualną pracę badawczą.
A już teraz zapraszamy uczniów do udziału za rok w szkolnych eliminacjach Olimpiady Wiedzy Ekologicznej - konkursu, którego celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej i właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego.

 37 OWE plakat