W wyjeździe do Chorwacji w ramach projektu Erasmus+ Tajemnice Nauki w dniach 5-11 grudnia 2021 r. wzięło udział pięcioro uczniów pod opieką Pań profesor Moniki Antoniuk i Lucyny Grzenkowicz.

chorwacja 4

Nocowaliśmy u osób uczestniczących w projekcie. Byli to naprawdę mili i otwarci ludzie, więc bardzo się polubiliśmy, co było widać po naszym pożegnaniu, gdy już wracaliśmy. W samej Chorwacji byliśmy pięć dni. Zwiedziliśmy w tym czasie sporo miejsc takich jak sam Zagrzeb czy Ogulin, w którym znajduje się kilka ciekawych muzeów. Oczywiście przede wszystkim uczyliśmy się; odwiedziliśmy centrum fizyki, robiliśmy escape roomy na genially i najważniejsze - szkoliliśmy nasz angielski. Większość zajęć edukacyjnych odbywała się w tamtejszej placówce - XV. gimnazija w Zagrzebiu. Oprócz integracji w szkole pierwszego dnia codziennie do późna chodziliśmy po mieście, do kawiarni, restauracji czy na koncert, aby się lepiej poznać. Zagrzeb i atmosfera w nim panująca (zwłaszcza wieczorem) bardzo nam się podobały. Chętnie odwiedzimy Chorwację jeszcze nie raz, aby spotkać się z naszymi przyjaciółmi i zobaczyć ten interesujący kraj, jaki mogliśmy poznać.