Dnia 19 listopada 2021 r. zmarła nauczycielka historii naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących Pani Profesor Stanisława Soińska.

soińska zdjęcie 1

Dnia 14 maja 2021 r. zmarł Antoni Jaks, wieloletni nauczyciel naszej szkoły i burmistrz Redy z lat 1994-2002.

Antoni Jaks

3 maja 2021 roku odeszła wieloletnia nauczycielka naszego liceum - niezapomniana Maria Kureczko.

M. Kureczko

Jego bogaty życiorys naznaczają różne funkcje: nauczyciela, harcerza w stopniu podharcmistrza, organizatora i piewcy słowa poetyckiego, a także (może: przede wszystkim) dobrego człowieka. Która z tych funkcji silniejsza? Trudno powiedzieć, wszak wszystko było Jego pasją, drogą do samospełnienia, realizacji powziętych zadań.

Wojciech Klank 1

Przychodzimy, odchodzimy/ leciuteńko na paluszkach (…)/ Żeby śladów nie zostawić…., a jednak są ludzie, którzy ten ślad po sobie pozostawiają. Do grupy ludzi, którzy zostaną zapamiętani przez kolejne pokolenia, należy Stefan Kilichowski – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie w latach 1963-1967.

kilichowski

Wypraw mnie Panie/w drogę prostą pisał Mirosław Odyniecki w tomiku Oczekując kamień. Prośba napisana w 1998 roku została wysłuchana dnia 22 października 2020 roku. Z bólem przyjęliśmy informację o odejściu absolwenta naszej szkoły (matura 1964). Żal tym większy, gdyż był silnie związany ze swoją byłą Alma Mater. Ta sympatia przekładała się na udział w ważnych w życiu szkoły uroczystościach, takich jak 150-lecie szkoły, i utrwalaniu ich obiektywem aparatu fotograficznego - nieodłącznego atrybutu rzetelnego dziennikarza.

5f927903e153b o full

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 13 czerwca 2018 roku odeszła na zawsze prof. Wanda Barbara Borzemska.
Pani Profesor była Absolwentką naszego liceum z 1951 roku.

borzemska wanda barbara

4 września 2017r. pożegnaliśmy Grzegorza Szalewskiego (zm. 28.08.2017r.), pierwszego Starostę Wejherowskiego po reformie administracyjnej z 1999r.

F93886Y4E0t0t1d5V0U3v9w3d8N3v0T6

Z głębokim żalem żegnamy naszego wieloletniego nauczyciela Profesora Andrzeja Dąbrowskiego, wspaniałego pedagoga i wychowawcę młodzieży, który zmarł 4 maja 2017 r. w wieku 80 lat.Pogrzeb 9 maja o godz. 10:15 w Wejherowie-Śmiechowie.

32

Z głębokim żalem żegnamy Profesora dr hab. Józefa Kura, wybitnego Absolwenta naszej szkoły i przyjaciela.

kur

Z głębokim żalem żegnamy zmarłą we wtorek, 1 lipca 2014 roku Panią Redaktor Reginę Osowicką, wybitną znawczynię historii i zasłużonych postaci Ziemi Wejherowskiej.

o4

Z przykrością zawiadamiamy, że 8 lutego 2014 roku zmarła Jadwiga Bielicka - wieloletni nauczyciel matematyki z naszej szkoły.

bielicka