logo Erasmus+ The Mystery of SciencePo dwóch latach intensywnej pracy zakończył się koordynowany przez naszą szkołę projekt Erasmus + The Mystery of Science. W trwającym od 2020 do 2022 roku projekcie udział brało 5 krajów: Polska-Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, XV. Gimnazija z Zagrzebia w Chorwacji, Narva Keeltelütseum z Narwy w Estonii, Gymnazium, Trinec, prispevkova organizace z Trzyńca w Czechach oraz Kimpisen koulu z Lappeenranta w Finlandii.

Ze względu na pandemię Covid-19 na początku projektu komunikowaliśmy się jedynie zdalnie w grupach międzynarodowych i pracowaliśmy nad promocją książki oraz tworzeniem escape roomów. Część uczestników wykazywała się dodatkowymi aktywnościami jak na przykład: tworzenie plakatów promujących lekturę, przygotowanie lekcji matematyki w języku angielskim, czy prowadzenie hodowli grzybów.

Po roku pracy zdalnej odbyła się pierwsza mobilność do Polski. My, jako uczniowie Sobieskiego gościliśmy w swoich domach uczniów z zagranicy. Zwiedziliśmy piękne trójmiasto, odwiedziliśmy lokalne muzea, a w wolnym czasie integrowaliśmy się z nowymi kolegami. Podczas mobilności nie brakowało również czasu na rozwijanie umiejętności naukowych. Jako, iż projekt nosi nazwę "The Mystery of Science" każdemu krajowi przydzielono jeden z 5 przedmiotów z grupy: matematyka, chemia, fizyka, geografia, biologia. W trakcie wymiany w krajach partnerskich uczestniczyliśmy w zajęciach i wykładach, poznawaliśmy obce kultury i nawiązywaliśmy nowe znajomości. Posługując się językiem angielskim w praktyce oraz tworząc słowniczki językowe pogłębialiśmy naszą wiedzę i umiejętności z tego zakresu. Ostatnim zadaniem projektu było nagranie filmu promującego, który znajduje się poniżej. Zapraszamy również na nasz TwinSpace oraz do zapoznania się z relacjami z naszych mobilności.

https://twinspace.etwinning.net/134164/home